Rentiva Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Rentiva Destek Birimi
Written by Rentiva Destek Birimi

İptal Politikası


Kiracı veya araba sahipleri olarak rezervasyonlarınızı 0850 885 33 33’ü arayarak veya [email protected] adresine mail atarak iptal edebilirsiniz. Bu iptal karşısında iptal zamanına göre bir ceza ücreti ödeyebilirsiniz. Bunlar şunlara göre değişiklik gösterebilir: Kiralama Fiyatı, Kira Süresi, Yapılacak Sigorta Poliçesi. Rezervasyon iptallerinde kiracı ve araba sahiplerine uygulanacak olan işlemlerimiz şu şekildedir: Kiracılar için;

  •  24 saat (1 gün) veya daha az bir süre önce iptal etmesi halinde kira bedelinin tamamı, rezervasyon başlangıcına 1 gün ila 3 gün arası var ise ve iptal ederse %90’ı, rezervasyon baslangicina 3 ila 7 gün arasinda var ise kiralama bedelinin %50’si Kiracı’dan cayma cezası olarak tahsil edilerek Rentiva'ya ödenir. Kira süresi başlangıcına 7 gün’den daha fazla kalan iptallerde ve henüz kiralama talebinin gerçekleşmesinden 1 saat geçmiş iptallerde cayma cezası uygulanmaz. Cayma cezasının uygulandığı yukarıdaki durumlarda tahsil edilen Hizmet Bedeli ve ek hizmetlere ilişkin ücretler hiçbir şartta Kiracı’ya iade edilemez. Kiracı’dan tahsil edilen cayma bedelleri, Sözleşme hükümlerini ihlal etmemiş olması ve işlemin iptalinde kusuru olmaması kaydıyla Kiraya Veren’e ödenir..

Araba sahipleri ise rezervasyon başlangıcına;

  • 24 saat veya daha az bir süre önce iptal ederse kira bedelinin tamamını;
  • 24 saat’ten uzun bir süre kaldıysa %25’ini

cayma cezası olarak Rentiva’ya ödemek zorundadır. Bu durumda Rentiva Kiracı’ya aynı şartlarla ve aynı segmentte Portal’da kayıtlı diğer bir aracı kiralama imkanı sunar. Rentiva’nın bu imkânı Kiracı’ya sunamaması halinde Hizmet Bedeli de dahil Kiracı’dan tahsil edilen tüm tutarlar Kiracı’ya 7 iş günü içinde iade edilir. Ancak Kiracı, Rentiva’nın bu maddeye uygun araç teklifini kabul etmemesi halinde Hizmet Bedeli ve diğer tutarlar Kiracı’ya iade edilmez.

Categories: